Białko proteiny

białka proteiny

Białko (proteiny) jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Stanowi ono 45 procent ciała i 20 procent mięsni. Dlatego też tak istotne jest aby Twoja dieta zawierała odpowiednią ilość białka. Aby dobrać odpowiednią dla siebie dietę ważne jest wyliczenie ile tak na prawdę białek potrzebuje Twój organizm.

Wśród produktów spożywczych, które zawierają białka / proteiny jest mięso, ryby i nabiał. Poza tym białko znajduje sie w niektórych zbożach, warzywach, roślinach strączkowych, nasionach i orzechach. Jeżeli więc potrzebujesz zwiększyć ilość białka w swojej diecie powinieneś spożywać większe ilości tych produktów. Zalecana ilość białka w diecie wynosi około 10-15 procent całkowitego spożycia kalorii.

Obecnie na produktach spożywczych znajdują się informacje o ilości białek w gramach. Aby dowiedzieć się ile jest kalorii z białka w danym produkcie wystarczy pomnożyć ilość gram białka w produkcie przez 4. Otrzymana wartość to będą właśnie kalorie białkowe / proteinowe. 1 [g] białka -> 4,0 [kcal]Dla produktów, które nie maja takich informacji na opakowaniach (np. mięso, chleb) najlepiej jest skorzystać z tablicy białek.

Tagi: ,
Kategorie: Odchudzanie


Wpisz komentarz