Choroby | Odchudzanie zdrowe

* Artykuły z kategori ‘Choroby’Otyłość

Otyłość nadwaga

Odżywianie się jest niezbędną czynnością życiową organizmu ludzkiego. Jednakże zaburzenia łaknienia występujące u części ludzi stanowią poważne zagrożenia dla równowagi organizmu. Każdy człowiek powinien się odżywiać w celu zapewnienia energii organizmowi, dzięki której pracują podstawowe narządy jak: serce, wątroba, a także dla podtrzymania procesów wzrostu i regeneracji komórek i tkanek. Pokarm dostarcza również witaminy i składniki mineralne niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Ilość pokarmu jaką potrzebuje indywidualny organizm nie jest stała. Osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną tj. robotnik budowlany, sportowiec zajmujący się swoim hobby zawodowo, może potrzebować dwukrotnie więcej … więcej »

Anoreksja

Anoreksja jest chorobą cywilizacyjną. Zwana jest także jako jadłowstręt psychiczny (Anorexia nervosa). Osoba chora na anoreksję ma obawy przed utyciem i unika jedzenia. Jest to choroba o podłożu psychicznym. Chorzy na anoreksję ograniczają ilość spożywanych pokarmów, zwłaszcza tych zawierających tłuszcze oraz węglowodany.anoreksja Ludzie chorzy uważają siebie jako dużo grubsze niż są w rzeczywistości. Czują wstręt do swojego ciała i mają zaniżone poczucie własnej wartości.

Jednym z kryteriów rozpoznawczych anoreksji jest spadek należnej masy ciała o ponad 15%. Anoreksja dotyczy przeważnie dziewcząt i kobiet w wieku 10-13 … więcej »