Diety | Odchudzanie zdrowe

* Artykuły z kategori ‘Diety’Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa Modne ostatnio się stały diety bezglutenowe jako sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Szczególnie popularne te diety stały się wśród celebrytów. W skład diety bezglutenowej – jak sama nazwa wskazuje – nie mogą wchodzić produkty zawierających żyto, pszenicę, jęczmień, owies, pszenżyto oraz orkisz.

Produkty bezglutenowe oznaczane są międzynarodowym symbolem „przekreślonego kłosa”. Ostatnimi czasy coraz częściej pojawiają się na półkach sklepowych. Pojawiają się także sklepy, które specjalizują się w sprzedaży produktów bezglutenowych. Ze względów zdrowotnych dietę bezglutenową … więcej »

Wyemancypowana dieta postmodernistyczna

Wyemancypowana dieta postmodernistyczna
1. Jeśli coś zjesz, a nikt tego nie widział, to te kalorie są niewidoczne i się nie liczą.
2. Tabliczka czekolady popita colą ligth popada w tzw. konflikt kaloryczny – traci co najmniej 80% swoich pierwotnych kalorii.
3. Gdy jesz w towarzystwie, liczą się tylko te kalorie, których zjadłaś więcej niż inni.
4. Jedzenie lecznicze nigdy nie jest kaloryczne (np. czekolada na depresję, czerwone wino na serduszko, koniak na potencję etc.)
5. Dbaj o sute posiłki dla rodziny i przyjaciół – im … więcej »

Jak ograniczyć tłuszcz w posiłkach?

Jak ograniczyć tłuszcz w posiłkach?Przy diecie podstawowym elementem jest ograniczenie ilości spożywanych kalorii. Najwięcej ich jest w tłuszczach i dlatego też najłatwiej ograniczyć ilość kalorii w posiłkach poprzez eliminację tłuszczów.

Tłuszcze są najważniejszym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin A, D, E, K i nie mogą być wyeliminowane całkowicie z naszej diety gdyż pełnią one ważny element odżywiania. Należy natomiast wyeliminować tzw. złe tłuszcze a spożywać tylko te dobre w … więcej »

Zdrowa dieta dla serca

Zdrowa dieta dla serca
Aby mieć zdrowe serce trzeba wiedzieć jak się zdrowo odżywiać. To co spożywamy decyduje o zdrowiu naszego serca. Warto jest więc być świadomym które produkty i w jakich ilościach służą naszemu zdrowiu, których powinniśmy się wystrzegać jeśli chcemy zachować długo zdrowe serce.

Najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się ze swoim lekarzem, który na podstawie naszego stanu zdrowia, wyników badań i wywiadu dobierze najlepszą dla nas dietę. Podstawą diet dla osób zdrowych jest … więcej »

Witaminy przyspieszające metabolizm

Witaminy przyspieszające metabolizm
Wraz z wiekiem metabolizm staje się coraz wolniejszy i sprawia to, że pozostając przy takich samych zwyczajach żywieniowych można przybierać na wadze. Wolniejszy metabolizm sprawia, że większa część pokarmów jest magazynowana w naszym ciele w postaci tłuszczu. Przyśpieszyć metabolizm można poprzez:
• zwiększenie zapotrzebowania energetycznego naszego organizmu poprzez zwiększenie aktywności fizycznej
• zmiana diety i ograniczenie spożywanych kalorii

Witaminy

więcej »

Dieta dla łakomczucha

Dieta dla łakomczucha

Jeśli jesteś łasa na słodycze to ciężko jest się odchudzić stosując jakąkolwiek z diet. Łakomczuch musi co chwile zjeść coś słodkiego, czekoladę, deser, ciasto czy też batona. Niestety takie produkty zawierają zazwyczaj bardzo dużo kalorii i nie pomagają nam się odchudzić. Ale jest na to sposób! Można zaspokoić apetyt na słodycze innymi zdrowszymi i mniej kalorycznymi produktami.

Desery

Przy przygotowywaniu deserów zastosuj zamiast cukru jakieś zamienniki: słodzik, miód czy też syrop owocowy. W księgarniach można … więcej »

Dieta grejpfrutowa

dieta grejpfrutowa

Dieta greifrutowa jest jedna z najstarszych diet. Pomimo swojej prostoty jest nadal jedną z najskuteczniejszych znanych nam diet. Pozwala ona na zrzucenie nawet 10 kilogramów w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Poniżej zostały opisane główne zasady dla diety grejfrutowej.

Dzieki naturalnym enzymom zawartym w greifrutach spożywanie ich przyśpiesza proces metabolizmu i powoduje szybsze spalanie kalorii. Enzym ten występuje zarówno w sokach z grejfruta jak i w świeżych owocach. Przy stosowaniu diety grejfrutowej należy pić sok grejfrutowy do każdego posiłku. Dzięki temu dostarczamy do organizmu enzymy które przyśpieszą metabolizm. Picie soku grejfrutowego przed … więcej »

Odchudzanie weekendowe – dieta weekendowa

odchudzanie weekendowe

Dla tych, co nie znoszą długotrwałych kuracji odchudzających dieta weekendowa (odchudzanie weekendowe) to najlepsze rozwiązanie. Opisana w książce „Odchudzanie weekendowe” przez doktora Marka Bardadyna metoda odchudzania polega na odchudzaniu, które trwa nie dłużej jak 3-4 dni. Spożywa się wówczas zamiast zwykłych posiłków zmiksowane świeże owoce, naturalne koktajle, które pozwalają na zrzucenie wagi oraz oczyszczają i odmładzają organizm.

Przez to, że kurację tą stosuje się tylko przez parę dni to przemiana materii nie ulega zwolnieniu oraz pozwala uniknąć efektu jojo. Według autora odchudzania weekendowego w ciągu kilku tygodni można uzyskać … więcej »

Diety odchudzające

diety odchudzające

W serwisie odchudzanie-zdrowe.pl znaleźć można przepisy na wiele diet. Jest to po prostu sposób żywienia. Najczęściej jednak pojęcie diety jest kojarzone jako dieta odchudzająca – czyli taki sposób odżywiania, który pomaga zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej i zrzucić zbędne kilogramy.

Powodem stosowania diety może być chęć zmiany wyglądu, polepszenia samopoczucia, troska o zdrowie a nawet w skrajnych wypadkach dieta odchudzająca może ratować życie. Odchudzanie poprzez stosowanie diet odchudzających możliwe jest dzięki temu, że ogranicza się ilość spożywanych kalorii czyli po prostu zmniejszenie ilości energii dostarczanej organizmowi. Tkanka tłuszczowa wytwarzana jest przez organizm … więcej »

O dietach

Co to jest dieta?

dieta

System odżywiania się polegający na dostosowaniu ilości i rodzaju pokarmu do indywidualnych potrzeb organizmu. Jest to właściwie sposób odżywiania się. Każda dieta powinna być zbilansowana i dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników zapewniających prawidłowe wewnątrzustrojowe funkcje organizmu. Diety, które pozbawione są niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników powodują niedobory, co prowadzi do dysfunkcji organizmu i chorób.

Dieta śródziemnomorska zbudowana w kształcie piramidy (zalecana przez ministerstwo zdrowia) składa się z produktów zbożowych, warzyw, owoców, ograniczonej ilości produktów zwierzęcych (mięsa, jaj), i minimalnej ilości tłuszczy i słodyczy. Jest to dieta wysokowęglowodanowa. … więcej »