Kąpiele odchudzające

Kąpiele odchudzające

Kąpiele odchudzające są stałym punktem wszystkich wczasów odchudzających. Ośrodki wypoczynkowe oferują kąpiele w soli leczniczej jodowo-bromkowej, kąpiele borowinowe (kąpiele z dodatkiem bogatego w minerały torfu). Tego typu zabiegi zalecane są przy nadwadze (otyłości) oraz przy celolicie.

Kąpiel z dodatkiem odpowiedniego preparatu jest bezpieczne dla naszego zdrowia i nie szkodzi skórze, wręcz działa leczniczo. Skuteczność działania kąpieli ziołowych polega na tym, że gruczoły potowe i łojowe, które znajdują się na powierzchni skóry pozwalają na wnikanie aktywnych substancji ziołowych do krwioobiegu. Kąpiele ziołowe są zalecanym, a jednocześnie bardzo przyjemnym, zabiegiem uzupełniającym dietę odchudzającą.Kąpiele lecznicze mogą być całkowite i częściowe, w wodzie, gazie lub borowinie. W kąpieli leczniczej czynniki fizyczne i chemiczne oddziaływują na dużą powierzchnię skóry wywołując różne reakcje miejscowe i ogólnoustrojowe.

Tagi:
Kategorie: Odchudzanie


10 odpowiedzi do “Kąpiele odchudzające”

 1. lady591, 3-14-2011 o 20:10

  Ja stosowałam peeling z zwykłej kawy dwa razy w tygodniu, gdyż kofeina pozwala pozbyć się cellulitu;) Regularne stosowanie daje wspaniały efekt;) Może się to wydać dziwne, ale sądzę, że warto spróbować, poczytać w necie na ten temat;) Śmiem twierdzić, iż drogie peelingi z drogerii nie pozwalają uzyskać takiego efektu jak peeling z zwykłej kawy kuchennej;) Pozdrawiam.

 2. potwierdzam, 4-16-2011 o 16:59

  Kawa jest fantastyczna a niedroga polecam!!!!

 3. kąpiele odchudzające, 11-6-2011 o 18:29

  Chialam zapytac o szczegoly peelingu kawą..Jak przygotowac go i ile czasu nalezaloby go trzymac?Na jakie partyjki ciala? ;)

  dziekuje za odp

 4. magdula30, 1-6-2012 o 18:14

  piling z kawy jest reewelacyjny!!!! :) )) pazysz kawke 7w takiej ilości aby powstała papka,ja dodaje troche miodu,stojac w wannie nacieram cale ciało(również twaz) efekt jest super!!!

 5. madziaa, 12-27-2012 o 23:11

  tez stosuje peeling z kawy i jestem zadowolona :)

 6. madziaa, 12-27-2012 o 23:13

  dobra jest tez maseczka z cynamonu ujedrnia skore

 7. Oldziaasrd, 1-24-2013 o 10:28

  Mam jeszcze takie małe pytanko, kawa rozpuszczalna czy sypana zwykla? :)

 8. Aleksandra, 1-29-2014 o 15:19

  Co ja czytam..
  Oldziaasrd – jak można zrobić peeling z kawy rozpuszczalnej? Sama jej nazwa ,,rozpuszczalna” mówi, że się rozpuszcza, więc logiczne jest to, że chodzi o kawę sypaną, która się parzy.
  Ja osobiście nie zaparzałam kawy tylko mieszałam z cukrem i moim żelem do mycia i tak wcierałam w prędzej umyte ciało. Po takim peelingu najlepiej jest się opłukać chłodną wodą, aby skóra się napięła i tym sposobem stała się bardziej elastyczna i jędrna.

 9. ania, 10-3-2014 o 13:26

  Pomocna przy odchudzaniu jest również sól z morza czarnego . Bogactwo minerałów zawartych w tej soli sprawia , że kąpiele działają wyszczuplająco , a także wspomagają walkę z cellulitem . Ja najtaniej tą sól kupiłam w grocie solnej Solana , ale można również znaleźć ją na solnysklep.pl . Tam mają naprawdę wysokiej jakości produkty . Polecam!!!

 10. ALEKSANDRO, 10-5-2014 o 07:40

  OLDZIASARD PEWNIE MYŚLAŁA O SUCHYCH GRANULKACH ROZPUSZCZALNEJ. UWAŻAM, ŻE NIEPOTRZEBNIE DO SWOJEJ MIESZANKI DODAJESZ ŻEL DO MYCIA, BO WCIERASZ W CIAŁO SRODEK CHEMICZNY.ZASTĄP GO MOŻE CZYMŚ NATURALNYM, ALBO CAŁKIEM WYKLUCZ. POZDRO


Wpisz komentarz