Odchudzanie | Odchudzanie zdrowe

* Artykuły z kategori ‘Odchudzanie’Jak schudnąć na twarzy?

Jak schudnąć na twarzy Przy odchudzaniu szczególnie nam zależy aby eksponowane części ciała wyglądały szczuplej. Zrzucanie nadwagi jest najszybciej zauważane przez innych jeśli schudniemy na twarzy. Dzieje się tak dlatego, że w kontaktach międzyludzkich w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na twarz. Poniżej zawartych jest kilka porad, które pozwolą uzyskać Ci efekt chudszej buzi. Dzięki nim pomożesz sprawić że twoja twarz nie będzie wyglądała jak opuchnięta.

Ważnym elementem przy odchudzaniu jest ograniczenie ilości spożywanej soli. … więcej »

Jak łatwo ograniczyć kalorie i szybko schudnąć?

Jak łatwo ograniczyć kalorie i szybko schudnąć?

Ograniczenie ilości spożywanych kalorii jest ważnym elementem przy odchudzaniu. Często wystarczy dokonać małych korekt w naszym menu aby osiągnąć znaczące efekty w odchudzaniu. Poniżej znajduje się kilka praktycznych porad, które pomogą w łatwy i szybki sposób zmienić swoje zwyczaje żywieniowe. Pomogą one ograniczyć kalorie i łatwo się odchudzić.

Oleje i tłuszcze

Duża ilość oleju w potrawie jest znaczącym źródłem spożywanych … więcej »

Odchudzanie po świętach

odchudzanie po świętach

Święta to okres, który kojarzy nam się z jedzeniem niecodziennych dań. Większość świątecznych potraw jest bardziej kaloryczna i bardziej tłusta niż to, co się spożywa na co dzień. Duża ilość świąt i ich charakter, który polega głównie na zasiadywaniu przy stole i objadaniu się, powoduje, że łatwo nam jest zrezygnować i zapomnieć o zdrowym odżywianiu. Oczyszczające diety po świętach mogą pomóc w ożywieniu Twojej energii oraz pozwolą szybko wrócić do zdrowego odżywiania i zdrowych … więcej »

Jak zmieniać złe zwyczaje żywieniowe?

zwyczaje żywieniowe

Większość ludzi zwykle nadmiernie spożywa niektóre ulubione rodzaje jedzenia. Są to zazwyczaj makaron, chleb, mięso, chipsy albo słodycze. Spowodowane jest to przez to, że lubimy dany smak albo jest to przyzwyczajenie z dawnych lat. Czasami też po prostu bezmyślnie (zapatrzeni w telewizor albo zaangażowani w dyskusję) wciągamy się i nie kontrolujemy tego ile jemy. Jest na to rozwiązanie. Wystarczy tylko nakładać sobie do jedzenie tyle i trzeba.

Jedz kilka łyżek mniej makaronu i ryżu, jedz tylko pół kromki zamiast całej. Mniej kalorii oznacza mniej kilogramów tłuszczu. Dzięki takim zmianom żywieniowym, … więcej »

Odchudzanie po ciąży

odchudzanie po ciąży Po narodzinach dziecka jest czas na zajęcie się swoim ciałem i zastanowienie się jak zrzucić te kilogramy, które nam przybyły podczas ciąży.

Zazwyczaj po porodzie powrót do wagi, jaka się miało przed ciążą zajmuje od kilku miesięcy aż nawet do roku. Należy zwrócić uwagę na to, co i w jakich ilościach się spożywa oraz nie zapominać o ćwiczeniach. Bardzo ważne jest, aby za odchudzanie zabrać się w miarę szybko po porodzie. Jeżeli odpuścimy sobie powrót do wcześniejszej wagi to może to później przekształcić się w … więcej »

10 sposobów na zrzucenie wagi

Jeśli masz problemy z nadwagą i chcesz zrzucić zbędne kilogramy to polecamy Ci kilka prostych zasad, które warto stosować. Pomogą Ci one zchudnąć i zdrowiej się odżywiać.

10 sposobów na zrzucenie wagi
1. Czytaj etykiety na produktach. Powinno sie unikać spożywania produktów zawierających dużo tłuszczów nasyconych i cholesterolu. Jeśli to tylko możliwe to staraj się jeść świeże jedzenie. Przetworzona i konserwowana żywność nie służy dobrze Twojemu zdrowiu.

2. Najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie bo to jest posiłek po nocnym okresie postu. Bardzo ważne jest aby jeść śniadanie na czas, a nie … więcej »

Białko proteiny

białka proteiny

Białko (proteiny) jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Stanowi ono 45 procent ciała i 20 procent mięsni. Dlatego też tak istotne jest aby Twoja dieta zawierała odpowiednią ilość białka. Aby dobrać odpowiednią dla siebie dietę ważne jest wyliczenie ile tak na prawdę białek potrzebuje Twój organizm.

Wśród produktów spożywczych, które zawierają białka / proteiny jest mięso, ryby i nabiał. Poza tym białko znajduje sie w niektórych zbożach, warzywach, roślinach strączkowych, nasionach i orzechach. Jeżeli więc potrzebujesz zwiększyć ilość białka w swojej diecie powinieneś spożywać większe ilości tych produktów. Zalecana ilość białka … więcej »

Odchudzanie

Co powoduje nadwagę?

Nadwaga

Niemal co drugi Polak waży więcej, niż powinien. Co jest przyczyną nadwagi, która stanowi prostą drogę do otyłości? Nadwaga to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Jest wiele sposobów na radzenie sobie z tym problemem. Przede wszystkim trzeba zastosować dietę i zacząć się odchudzać. Odpowiednio dobrana dieta może przynieść oczekiwane efekty. Należy najpierw się zapoznać z dietami odchudzającymi.

Według statystyk mówiących o ilości sprzedawanych produktów dietetycznych i suplementów diety wartość sprzedaży na świecie waha się w granicach od czterdziestu do stu miliardów dolarów w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Niestety ponad 90% ludzi, którym … więcej »

Kalorie

Co to są kalorie?

Kalorie

Kalorie (czyli dżule) to po prostu jednostki energii. Bez energii nie byłoby możliwe wykonanie pracy przez człowieka ani jego funkcjonowanie, procesy życiowe. Taką energię posiadają produkty spożywcze wyrażaną w kaloriach (kcal).

Poprzez odżywianie dostarczamy naszemu organizmowi energii. Pokarm zostaje pozbawiony energii a następnie wydalony jako nieenergetyczny. Zdobyta w ten sposób energia spożytkowana zostaje na pracę, ruch, działanie naszego organizmu oraz na ogrzanie naszego organizmu.

Jeżeli ilość dostarczonej do organizmu energii jest większa niż zużyta w czasie pracy i ogrzewania to organizm magazynuje pewne składniki odżywcze aby móc uwolnić z nich … więcej »

Spalanie kalorii

Człowiek tyje gdyż jego organizm jest bardzo oszczędny w używaniu energii a jednocześnie spożywa dużo pokarmów. Na przykład jeżeli człowiek odpoczywa (siedzi lub leży) to wówczas spala 26 kalorii dziennie na każdy kilogram wagi, więc odpowiednio przy wadze 70 kg jest to 1820 kalorii, a przy wadze 100 kg będzie to 2600 kalorii.

Człowiek potrzebuje tych kalorii na:
– bicie serca i prace płuc (oddychanie)
więcej »