Odchudzanie

Co powoduje nadwagę?

Nadwaga

Niemal co drugi Polak waży więcej, niż powinien. Co jest przyczyną nadwagi, która stanowi prostą drogę do otyłości? Nadwaga to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Jest wiele sposobów na radzenie sobie z tym problemem. Przede wszystkim trzeba zastosować dietę i zacząć się odchudzać. Odpowiednio dobrana dieta może przynieść oczekiwane efekty. Należy najpierw się zapoznać z dietami odchudzającymi.

Według statystyk mówiących o ilości sprzedawanych produktów dietetycznych i suplementów diety wartość sprzedaży na świecie waha się w granicach od czterdziestu do stu miliardów dolarów w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Niestety ponad 90% ludzi, którym udało się schudnąć powraca do swej dawnej wagi z powodu niezlikwidowania złych nawyków żywieniowych (efekt jojo).Przed rozpoczęciem odchudzania najpierw zastanów się, czy chcesz schudnąć? Nawet jeśli masz większą wagę niż dopuszczalna ale twoja sylwetka jest proporcjonalna, zgrabna oraz posiadasz wyraźnie widoczną talię to wcale nie musisz się odchudzać. W takim przypadku odchudzanie nie jest Ci potrzebne. Tak na prawdę masa mięśni oraz kości jest większa niż masa tłuszczu.

Czujesz, że zawiodły cię stosowane diety, a tabletki nie pomogły, to wówczas może najlepszym rozwiązaniem okaże sie chirurg, który spełni marzenie o zgrabnej figurze? Smukła figura to marzenie wielu osób, które walczą z nadwaga. Jest to tak zwane odchudzanie skalpelem.

Otyłość powoduje inne poważne dolegliwości. Są to miedzy innymi choroby woreczka żółciowego, nadciśnienie tętnicze, wysokie stężenie cholesterolu we krwi, cukrzyca i problemy z narządami ruchu. Jeśli te informacje nie są jeszcze wystarczające do podjęcia walki z nadwaga warto uświadomić sobie kolejne niedogodności życia ludzi otyłych. Ludzie z nadwaga otrzymują zwykle gorzej płatne prace o otrzymują niżesz wynagrodzenia i podwyżki. Nadwaga może okazać się problemem w życiu zawodowym.

Powyżej dziesięciu procent dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat ma nadwagę. Liczba ta stale się zwiększa. Problem nadwagi wśród dzieci zwiększa się wraz z pójściem do szkoły. W tej grupie wiekowej dzieci otyłych jest już dwa razy więcej.

Nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie są trudne do zmienienia. Otyłość i nadwaga staje się powoli najważniejszym problemem zdrowotnym ludzi młodych pomiędzy dziesiątym a trzydziestym rokiem życia. Jest to dolegliwość, która dotyka zarówno ludzi młodych jak i starszych.

Jak wiadomo odchudzanie to niełatwe zadanie. Warto więc zdobyć trochę wiedzy, aby uzyskanie smukłej sylwetki nie odbiło się na naszym zdrowiu. Odchudzanie może potrwać tygodniami a nawet miesiącami ale trzeba być wytrwałym i stosować się do zasad diety.

Tagi: , ,
Kategorie: Odchudzanie


Wpisz komentarz