Witaminy przyspieszające metabolizm

Witaminy przyspieszające metabolizm
Wraz z wiekiem metabolizm staje się coraz wolniejszy i sprawia to, że pozostając przy takich samych zwyczajach żywieniowych można przybierać na wadze. Wolniejszy metabolizm sprawia, że większa część pokarmów jest magazynowana w naszym ciele w postaci tłuszczu. Przyśpieszyć metabolizm można poprzez:
• zwiększenie zapotrzebowania energetycznego naszego organizmu poprzez zwiększenie aktywności fizycznej
• zmiana diety i ograniczenie spożywanych kalorii

WitaminyOdpowiednio dobrane witaminy mogą nam pomóc w przyspieszeniu metabolizmu. Oczywiście najlepsze dla zdrowia naszego organizmu jest spożywanie produktów zawierających witaminy. Wśród witamin najbardziej pożądanych przy zwiększaniu metabolizmu są witaminy A, B i C. Te właśnie witaminy znajdują się w owocach.
Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie odpowiedniej ilości witamin w spożywanych produktach to wtedy najlepiej jest uzupełnić ich niedobór poprzez zażywanie tabletek. Zanim jednak zaczniemy zażywać jakieś leki koniecznie skontaktuj się ze swoim lekarzem, który pomoże dobrać leki, które nie będą kolidować z naszą dietą, nie będą wpływać negatywnie na nasz stan zdrowia ani kolidować z zażywanymi dotychczas lekami.
Pamiętaj także aby brać te witaminy, które Ci są potrzebne. Na przykład jeśli odczuwasz ciągłe zmęczenie to najlepsze w takim przypadku może okazać się witamina B. Spożywanie witaminy B jako suplementu diety powoduje zwiększenie energii i pozwoli pokonać uczucie zmęczenia. Natomiast jeśli masz osłabiony organizm i podatny na przeziębienia to wówczas najlepiej jest spożywać witaminę C.
Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanych braków witaminowych to najlepiej jest stosować multiwitaminy. Zawierają one wiele różnych witamin zwykle dobranych w ilościach zapewniających codzienne zapotrzebowanie Twojego organizmu. Przy wyborze konkretnego produktu najlepiej jest zawsze skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą.
Niedobór witaminy może się skutkować zapaleniem skóry lub wypadaniem włosów. Witamina B jest naturalnym składnikiem takich produktów jak banany, ziemniaki, przetwory mleczne, jaja. Witaminy B-12 jest dużo w wątróbce czy też w tuńczyku.

Regularne posiłki

Nie należy zaniedbywać posiłków. Regularne odżywianie pomaga w przyśpieszaniu metabolizmu i zachowaniu zdrowia organizmu. Błędne jest myślenie, że przy odchudzaniu powinno się na przykład zrezygnować z któregoś posiłku. Głodzenie się zakłóca proces metabolizmu w naszym organizmie. Gdy jesteśmy głodni, wówczas energia potrzebna do funkcjonowania organizmu pobierana jest z „magazynów” czyli tkanki tłuszczowej. Prowadzi to do tego, że nasz organizm zacznie gromadzić większe pokłady tłuszczu, aby zapewnić energię na kolejne głodówki.

Samo spożywanie witamin nie jest wystarczającym warunkiem aby przyspieszyć metabolizm. Nie należy zapominać o zapewnieniu sobie ruchu na przykład w postaci regularnych spacerów. Równie ważne jest też wspominane już regularne spożywanie posiłków. Połączenie wszystkich tych elementów pozwoli na przyspieszenie metabolizmu i w efekcie zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Tagi: , , ,
Kategorie: Diety


4 odpowiedzi do “Witaminy przyspieszające metabolizm”

 1. anka, 5-7-2012 o 15:32

  Coś w tym musi być.Na kolację jem sporo owoców. Mam takiego pauera jakbym była naćpana.Bez kawy, wspomagaczy jest super.

 2. Agunees, 3-8-2013 o 23:10

  chętnie wypróbuję :) zazwyczaj na kolacje jem jogurt …. hm….. albo nic bo nie mam głodu … a kawę poranną pijam ale raczej z przyzwyczajenia :) i ze wzgl na aromat :)

 3. Sera, 10-3-2013 o 09:04

  Ja jem zazwyczaj 2 posiłki i pije dużo kawy, bo przynajmniej 1 litr dziennie. Niestety zbytnio nie mogę uprawiać sportów, gdyż mam chore kości, ale coś zawsze robię…

 4. Łukasz, 3-3-2015 o 16:23

  Anka nie zapominaj ze z owocami nie należy przesadzać ponieważ też jest cukier i dupa też rośnie :P


Wpisz komentarz