Zioła odchudzające

Zioła odchudzające

Zioła odchudzające to rośliny zawierające substancje mające wpływ na metabolizm człowieka. Zioła bardzo często wpływają na obniżenie cholesterolu.

Zioła odchudzające pomagają w walce z nadwagą bez efektu jojo, odtłuszczają naczynia krwionośne, pomniejszają łaknienia i wpływają na apetyt, poprawiają przemianę materii oraz ułatwiają wypróżnianie się.

Na przykład napar wykonany z liści ostrokrzewu paragwajskiego (Yerba mate) oddziaływuje pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Zmniejsza także uczucie zmęczenia oraz senności. Zioła te oraz ich właściwości znane są od wieków. Stosowali je Indianie w przypadku braku apetytu, przy bólach żołądka i jako środek odchudzający oraz wzmacniający organizm.Wśród ziół wspomagających trawienie są między innymi mniszek pospolity. Pobudza on czynności wątroby. Zwiększa także wydzielanie soku żołądkowego i wspomaga trawienie pokarmów.

Równie znanym i skutecznym ziołem jest bazylia. Reguluje ona poziom cholesterolu, a także ułatwia trawienie tłuszczu i białka. Kolejnym ziołem stosowanym w dietetyce jest rozmaryn. Ułatwia on trawienie, wzmaga apetyt oraz polepsza krążenie krwi. Do pomocy w trawieniu tłustych pokarmów można stosować tymianek. Natomiast stosowanie łopianu pomaga w usuwaniu z organizmu zbędnych produktów przemiany materii.

Tagi:
Kategorie: Odchudzanie


6 odpowiedzi do “Zioła odchudzające”

 1. Zioła Tybetańskie na odchudzanie, 11-1-2011 o 09:46

  Jeżeli naprawdę chce się w jakiś sposób przyśpieszyć proces odchudzania to zioła a nie specyfiki chemiczne.
  Tak więc moja rada, na samym początku dietetyk, a później i to za jego wiedzą jakieś wspomaganie procesu odchudzania.
  Zresztą może inaczej można przeczytać dokładnie informacje zawarte na odchudznie ziola tybetanskie
  Tu akurat mogę się wypowiedzieć w ten sposób, że siostra miała większy problem po ciąży niż ja i korzystała z nich po porodzie i zakończeniu okresu karmienia piersią.
  Efekt, 14 kg w cztery miesiące bez efektu jo-jo.

 2. Najskuteczniejsza jest herbata!!, 11-13-2011 o 11:07

  Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że racjonalne, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna oraz determinacja (!) są kluczem do sukcesu !! Natomiast warto sięgać po przyspieszacze spalania tkanki tłuszczowej, by szybciej zauważyć pierwsze efekty i dostać kopa do dalszej walki ;)
  Z autopsji polecam wszystkim herbatę czerwoną Pu-Erh (liściastą), kupujcie taką, pochodzącą prosto z plantacji (głównie azjatyckie), a nie takie produkowane w Polsce (nic nie pomagają). Koszt inwestycji to jakieś 7,5zł na 2-3 tygodnie (pić pół h po każdym posiłku). Dodatkowo jedna zielona dziennie też zrobi swoje :)
  ODCHUDZANIE JEST JAK PODRÓŻ, MUSISZ WIEDZIEĆ DOKĄD ZMIERZASZ I JAK TAM DOJŚĆ !!

 3. Anguis, 7-11-2012 o 12:55

  Pokrzywa pomaga ;) , ale jest stronka ziolanaodchudzanie.com.pl która ma inormacje i spis najlepszych ziół :)

 4. Mara, 9-27-2013 o 11:28

  Zielona kawa jest super na odchudzanie :)

 5. Maria, 7-23-2014 o 12:45

  W odchudzaniu pomocne są zioła szwedzkie. Wystarczy pić dwie łyżeczki nalewki z ziół wymieszanej w herbacie i dzięki temu mamy o wiele lepsze trawienie i szybciej tracimy niepotrzebne kilogramy. Polecam bo są naprawdę skuteczne

 6. Ali, 12-2-2014 o 11:18

  Ja w swoim domu cały parapet mam w różnych ziołach, ale powiem szczerze, że ostatnio przekonałam się do suplementów diety.


Wpisz komentarz