Trening EMS

Elektrosymulacja mięśni jest absolutną nowością na polskim rynku treningowym i rehabilitacyjnym w jednym. Wykorzystuje zaskakujące dla większości osób metody, dzięki którym liczba naszych treningów może zmniejszyć się do minimum. Jest to optymalne rozwiązanie dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. EMS jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych ćwiczeń na siłowni oraz dla rehabilitacji. Czym tak właściwie jest trening EMS i czy faktycznie przynosi efekty?

Co to jest EMS?

EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation jest najnowszą metodą treningową, która dzięki elektrostymulacji pobudza mięśnie do pracy. Trenerzy i fizjoterapeuci coraz chętniej polecają tę nowoczesną metodę odchudzania i rehabilitacji. Okazuje się, że wcale nie musimy codziennie chodzić na siłownię, czy fitness. Treningi elektrostymulatorem EMS spalają tkankę tłuszczową i prawie bezboleśnie poprawiają naszą kondycję w bardzo krótkim czasie.

Czym jest elektrostymulacja mięśni?

Elektrostymulacja to oddziaływanie na mięśnie prądem o dość niskiej częstotliwość. W taki sposób prowokowany jest skurcz, który znacznie różni się od naturalnego. Dlaczego?

Bodziec wysyłany przez ośrodkowy układ nerwowy wywołuje i pobudza skurcze poszczególnych włókien mięśniowych. Dzieje się tak w przypadku naturalnego skurczu (fizjologicznego). Skurcz wywołany pobudza wszystkie włókna nerwowe naszego organizmu, co skutecznie przyspiesza efekty treningu. Zabieg EMS potęguje działanie ćwiczeń fizycznych i pozwala zwalczyć cellulit, tkankę tłuszczową i wyrzeźbić mięśnie.

Na czym więc polega trening EMS?

Trening EMS skupia się na stymulacji mięśni szkieletowych impulsami prądu zmiennego i stałego o różnej częstotliwości. Ćwiczenia wykonuje się w specjalnym kombinezonie EMS, który dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu elektrod, stymuluje jednocześnie dziewięć grup partii mięśniowych, co podczas wysiłku fizycznego maksymalizuje efekty. Opaski z elektrodami, które znajdują się na rękach, udach i pośladkach, powodują ich napinanie. Dzięki intensywnym impulsom aktywowana jest większa liczba włókien mięśniowych, niż na klasycznym treningu na siłowni. Sprawia to, że nasza skóra staje się jędrniejsza i pobudzona. Efekt można zauważyć już po kilku pierwszych spotkaniach z trenerem, który towarzyszy podczas każdego treningu i kontroluje, czy treningi są poprawne. Dodatkowo monitoruje postępy i motywuje do dalszych treningów.

Pierwsza wizyta w studiu EMS zaczyna się od dokładnego wywiadu z trenerem personalnym. Następnie wykonywane są specjalistyczne ankiety wprowadzające do do treningu. Przed treningiem każda osoba otrzymuje specjalny strój, skarpetki, ręcznik i butelkę wody. Niesamowite jest to, że jeden trening EMS to trzy wizyty na siłowni. Podczas jednego spotkania jesteś w stanie spalić nawet 1200 kcal.

Trening EMS vs siłownia

Osiągnięcie pięknej i smukłej sylwetki bardzo często wiąże się z wieloma godzinami spędzonymi na siłowni i litrami wylanego tam potu. Wielu osobom siłownia kojarzy się z salą tortur i bólem. Po czasie tracą chęci i motywację, ponieważ mimo treningów kilka razy w tygodniu nie widzą efektów. Ludzka natura już jest tak zbudowana, że jesteśmy bardzo niecierpliwi. Lubimy widzieć efekty natychmiast. Dlatego treningi EMS są idealnym rozwiązaniem również dla tych, którzy nie mają czasu na codzienne ćwiczenia, a chcieliby zachować formę. Aby mieć lepsze porównanie z ćwiczeniami na siłowni, warto przyjrzeć się poniższej tabeli:


EMS Siłownia
Czas treningu 30 min 90 min
Częstotliwość 1 – 2/ tydzień 3 – 5/ tydzień
Koszt/miesiąc 600 zł 1000 zł
Rezultaty po 4 – 6 zajęciach po 15 – 20 zajęciach
Obciążenie stawów minimalne wysokie

Trening EMS – dla kogo?

Trening polecany jest wszystkim osobom po 16 roku życia. Trening EMS jest bezpieczny, i bezbolesny. Mogą wykonywać go osoby młode, pragnące poprawić jędrność swojej sylwetki, a nawet te w wieku 80 lat, które mają problemy z poruszaniem się i muszą poćwiczyć nad kondycją, wagą ciała i chciałyby zniwelować wady postawy, którym towarzyszy ogromny ból. Z treningów powinny zrezygnować osoby z:

 • rozrusznikiem serca,
 • epilepsją,
 • chorobami nowotworowymi,
 • miażdżycą,
 • przepukliną pachwinową,
 • przepukliną jamy brzusznej,
 • przewlekłymi stanami zapalnymi,
 • gruźlicą,
 • gorączką,
 • zaburzeniami krążenia,
 • w ciąży.

Podczas pierwszego spotkania przeprowadzane są specjalistyczne wywiady i ankiety, które pozwalają na lepsze poznanie i zrozumieniu naszego organizmu. Trener personalny jest w stanie dobrać idealną częstotliwość prądu i specjalne ćwiczenia dostosowane indywidualnie do klienta.

Jakie efekty przynosi elektrostymulacja?

Efekty następują już po kilku sesjach treningowych. Można zauważyć jędrniejsze i bardziej napięte ciało oraz poprawę wydolności i kondycji. Dodatkowo trening EMS jest w stanie poprawić naszą postawę. Pomoże wyeliminować wszelkie skrzywienia i garba. Z ud zniknie cellulit i pomarańczowa skórka.

Back to top